Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
ŚRODA 21 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na studia
2011-09-05   13:02:58
Edukacja
wielkość czcionki: A A A

 8 września o godz. 15.00 ruszają zapisy na kolejny semestr zajęć EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu. Po raz pierwszy o indeks studenta EUD starać się też będą mogli uczniowie z Kielc, gdzie rusza inauguracyjny semestr zajęć. Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski.Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wsparcie Narodowego Banku Polskiego umożliwiło rozszerzenie działalności na inne miasta Polski. W chwili obecnej działają ośrodki EUD przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie w Białymstoku. Lada dzień rusza kolejny ośrodek EUD – przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. „Uruchomienie zajęć w Kielcach to ważny krok w rozwoju projektu EUD. Mam nadzieję, iż z pomocą kolejnych partnerów oraz wsparciu Narodowego Banku Polskiego takie zajęcia będziemy mogli oferować uczniom klas 5. i 6. szkoły podstawowej z wielu kolejnych miast” – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.   

EUD funkcjonujące przy SGH w Warszawie do rozdania ma 150 indeksów, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Poznaniu oraz WSEiP w Kielcach przyjmą na studia 120 małych studentów, zaś Uniwersytet w Białymstoku – 100.

Uczestnictwo w zajęciach EUD jest nieodpłatne – podkreśla Dąbrowski. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Wykłady, prowadzone przez nauczycieli akademickich, służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, młodzi studenci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi danego ośrodka.

Oprócz zajęć stacjonarnych, studenci EUD mogą uczestniczyć w innych formach aktywności, realizowanych za pośrednictwem strony internetowej programu (www.uniwersytet-dzieciecy.pl). Mali eksperci EUD prowadzą blogi ekonomiczne, tworzą komiksy promujące przedsiębiorczość, biorą udział w różnego rodzaju konkursach edukacyjnych. Najlepsi z nich są nagradzani. Od niedawna studenci EUD mają też swoje pismo. Niedawno ukazał się premierowy numer Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia” skierowany do nastolatków zaciekawionych przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem. Czasopismo wydawane jest w wersji drukowanej i internetowej dostępnej na: http://www.ekonopedia.pl/

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Walka o indeksy EUD rozpocznie się 8 września, punkt 15.00. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a miejsca zapełniają się błyskawicznie.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na:http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości