Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
CZWARTEK 22 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Z okazji Dnia Kobiet Kompania Piwowarska zachęca panie, by… nawarzyły piwa
2017-02-22   11:38:11
Miasto
wielkość czcionki: A A A

   

Wkrótce browary Kompanii Piwowarskiej już po raz trzeci otworzą się na panie. 9 marca studentki kierunków technicznych z Wielkopolski, Śląska, Podlasia i Małopolski będą mogły poznać tajniki pracy browarników i dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery w firmie. KP chce w ten sposób zachęcić je do aplikowania do branży uważanej za typowo męską.

Liczba kobiet zatrudnionych w Kompanii Piwowarskiej systematycznie rośnie – dotyczy to nie tylko działów tzw. komercyjnych, ale także pionu technicznego. W browarze w Białymstoku panie stanowią ponad 24% załogi, w Poznaniu prawie 25%, zaś w Tychach aż 43%. W działach Techniki, Planowania i Administracji Produkcji proporcje płci są niemal wyrównane, zaś w całej firmie pracuje obecnie 22,7% kobiet. Jednak to wciąż nie satysfakcjonuje KP, ponieważ jej ambicją w ramach zarządzania różnorodnością jest dalsze zwiększanie odsetku pań w swoich strukturach. Służyć temu mają akcje takie jak dzień otwarty w browarach, organizowany przez KP od dwóch lat. Podczas ubiegłorocznej edycji w warsztatach we wszystkich trzech lokalizacjach wzięło udział prawie 100 pań.

- Każda kobieta, która decyduje się zasilić nasze szeregi, jest dla nas bardzo ważna. Nie tylko ze względu na swoje kompetencje – jesteśmy bowiem przekonani, że panie doskonale radzą sobie na stanowiskach technicznych. Poprzez potencjał, jaki tkwi w różnorodności, mogą wzbogacić naszą firmę na wiele sposobów – mówi Małgorzata Gudalewska, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej. – Cieszymy się, że takich kobiet jest coraz więcej, że nie boją się walczyć ze stereotypami i chętnie przełamują schematy.

Wydarzenie organizowane jest w Lech Browary Wielkopolski, Tyskich Browarach Książęcych i Browarze Dojlidy – czyli tam, gdzie Kompania Piwowarska jest najmocniej obecna – i kierowane głównie do studentek kierunków technicznych lokalnych uczelni. W programie przewidziano: prezentację samej firmy, oferty praktyk i staży oraz wybranych ścieżek kariery w KP, wystąpienia trenerów, którzy opowiedzą o procesie warzenia piwa, wycieczkę po browarze połączoną z panelem sensorycznym oraz grę szkoleniową.

Dzień otwarty w browarach KP odbędzie się 9 marca w godz. 10.00-14.00. Aby wziąć udział w spotkaniu w Browarze Dojlidy, należy wysłać CV na adres rekrutacja@kp.pl, w tytule wpisując „Dzień otwarty w Browarze Białystok”. Nabór trwa do 1 marca, liczba miejsc jest ograniczona. 

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości