Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Muzyczna ofensywa WOAK-u
2017-03-08   19:37:57
Kultura
wielkość czcionki: A A A

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku rusza wiosną z muzyczną ofensywą. Będzie jazzowo, rockowo i progresywnie. To duża dawka dobrej muzyki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie jazz, rock i ciężki kaliber. Chcemy na wiosnę rozruszać muzycznie nasz region, stąd i koncerty, i warsztaty, i przegląd – mówi Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

Na rozgrzewkę za niecałe dwa tygodnie, 16-18 marca, odbędzie się kolejna odsłona imprezy „W kręgu jazzu”. Tym razem to aż trzydniowe warsztaty perkusyjne prowadzone przez uznanych perkusistów i edukatorów: Tomasza Łosowskiego, Mariusza Mocarskiego i Krzysztofa Dziedzica, a do tego koncerty gości plus nowość: jam session dla wszystkich chętnych muzyków. Jak podkreśla Mariusz Mocarski: Białystok rośnie w siłę, jeśli chodzi o perkusję. Poważne magazyny branżowe wyrażają swoje zainteresowanie imprezą, a o Białymstoku zaczyna się mówić jako o mieście perkusistów.

W marcu ruszają też Rockowania 2017 – drugi przegląd zespołów rockowych województwa podlaskiego. Do końca marca zgłaszać się mogą zespoły niezwiązane kontraktem płytowym lub inną umową wydawniczą. Koncerty eliminacyjne zaplanowane są w kilkunastu powiatach, tak, aby grupy z każdej gminy miały szansę zaprezentowania się na scenie. Półfinały odbędą się we wrześniu w Łomży i Bielsku Podlaskim, a finał – 14 października w Spodkach WOAK.

Poprzedni rok pokazał, że jest potrzeba grania w całym województwie – mówi Andrzej Bajguz, dziennikarz RB oraz juror Rockowań. – Wyławiamy ciekawe perełki, które później trafiają na naszą antenę, a z czasem trafią na anteny ogólnopolskie. Mamy nadzieję, że poziom przeglądu będzie wysoki, tym bardziej że jedną z nagród będzie również koncert na żywo w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

W kwietniu WOAK ruszy z kolejną inicjatywą muzyczną – będzie to ProgDay, czyli dzień poświęcony muzyce progresywnej, która mimo że postrzegana jest jako niszowa, ma w naszym województwie oddane grono fanów. Podczas pierwszej edycji imprezy, 8 kwietnia 2017 r., w Spodkach WOAK wystąpią Bright Ophidia, Chainsaw oraz Materia.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości