Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
ŚRODA 21 lutego 2018
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Vademecum rynków zagranicznych - Estonia
2017-03-17   10:44:15
Miasto
wielkość czcionki: A A A

Polskę i Estonię łączą bardzo dobre relacje polityczne, ale pomimo tej pozytywnej przesłanki, potencjał współpracy gospodarczej – wymiany handlowej i inwestycji – nie jest w pełni wykorzystywany.

Polskie inwestycje w Estonii, ze względu na lokowanie w branżach specjalistycznych, zwykle nie są mono nagłaśnianie. Istotne jest też to, że duże polskie marki, jak Orlen, Reserved (czyli LPP S.A. – największy inwestor w Estonii), Solaris czy tez grupa Allegro (właściciel estońskiego portalu aukcyjnego osta.ee.) często nie są kojarzone przez Estończyków z Polską.

Starajmy się to zmienić …

„Vademecum rynków zagranicznych - Estonia”
Estonia, jako europejski raj dla przedsiębiorców.
Dlaczego warto rozważyć przeniesienie swoich interesów do tego nadbałtyckiego państwa?, Czy przedsiębiorcy mogą być traktowani w kontaktach z urzędnikami jak partnerzy?, Jak założyć działalność?, Jakie są wymagane dokumenty?, Jakie podatki? Jakie cła?, A co jeżeli szukamy partnerów do współpracy z Estonii? Z kim się kontaktować?, Z kim współpracować?,Do kogo się zgłosić o pomoc?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć, przybliżając warunki prowadzenia biznesu w Estonii, procedury rejestracji nowych podmiotów, a przede wszystkim porównując kulturę prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce i Estonii już na najbliższym spotkaniu z cyklu „Vademecum rynków zagranicznych - Estonia” w dniu 23 marca 2017r. w CNK Politechniki Białostockiej.

Gościem specjalnym podczas Vademecum będzie Harri Tiido, ambasador Republiki Estonii w Polsce.

Vademecum organizowane jest we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce oraz Konsulatem Honorowym Republiki Estonii w Białymstoku.
Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości współpracy biznesowej i naukowej z rynkiem estońskim. Przekazane w trakcie spotkania doświadczenia staną się bez wątpienia impulsem do rozwoju i wzajemnej współpracy biznesu polskiego i estońskiego. Przedstawiona zostanie specyfika prowadzenia biznesu w Estonii, uwarunkowania prawne, ekonomiczne, możliwości inwestowania oraz „kultura” prowadzenia biznesu. Uczestnicy otrzymają oferty współpracy kooperacyjnej firm estońskich.

Spotkanie poprowadzą:
Pan Priit Masing – ekspert Ministerstwa Spraw Zagranicznych, pierwszy sekretarz Departamentu Dyplomacji Kulturalnej i Gospodarczej Estonii Pan Artur Kuczmowski – prawnik, odpowiedzialny za zarządzanie biurami Kancelarii Thompson&Stein w Warszawie oraz Tallinnie. Praktyk, posiadający doświadczenie w pomocy polskim firmom w działaniach na terenie Estonii, na co dzień obsługujący estońskie firmy działające w Polsce. Marcin Leoszko - podlaski przedsiębiorca, członek zarządu Goldenmark OÜ, prowadzący działalność w Tallinnie.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości