Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
PONIEDZIAŁEK 19 marca 2018
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Program edukacyjny dla szkół
2017-03-31   09:16:38
Edukacja
wielkość czcionki: A A A

W ramach programu edukacyjnego „Soki i musy – witaminy w SMART formie” dzieci będą poznawać tajniki dobrze zbilansowanej diety, w tym spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców, które w jednej porcji dziennie mogą zostać zastąpione właśnie przez 100% sok lub mus owocowo-warzywny. Zarówno spożycie warzyw, owoców, jak i soków oraz musów z nich otrzymywanych, jest w Polsce dużo niższe niż zalecenia ekspertów. Odpowiedzią na to jest prawidłowa edukacja najmłodszych i uczenie ich dobrych nawyków żywieniowych od przysłowiowej kołyski. Przyczyni się to do wyboru odpowiednio zbilansowanych posiłków i zdrowych przekąsek w przyszłości.

Edukacja dzieci jest ważna, szczególnie w okresie, gdy są one najbardziej podatne na przyswajanie nowej wiedzy. Stąd program edukacyjny kierowany jest do dzieci nauczania wczesnoszkolnym. Wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych jest u nich możliwe i łatwiejsze, niż późniejsza zmiana złych nawyków u młodzieży czy dorosłych.

Program edukacyjny, w którym będą mogli wziąć udział uczniowie wszystkich klas nauczania początkowego w szkołach podstawowych w Polsce, poprzez stronę internetową www.sokiimusy.eu dostarcza nauczycielom niezbędnych pomocy dydaktycznych, w tym materiałów do przeprowadzenia zajęć w klasach. Całość pomocy naukowych została stworzona zgodnie z najnowszymi metodami nauczania w szkołach pod okiem prof. UW dr hab. Małgorzaty Żytko oraz nadzorem merytorycznym dr Agnieszki Kozioł-Kozakowskiej z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wszystkie klasy, w których zostanie zrealizowany program edukacyjny są zaproszone do wzięcia udziału w specjalnym konkursie plastycznym. Dzieci będą miały za zadanie grupowo wykonać pracę plastyczną promującą spożycie soków i musów w ramach zdrowej diety. W konkursie zostanie wyłonionych aż 5 zwycięzców. Nagrodzone zostaną zarówno dzieci, jak również zaangażowani nauczyciele oraz szkoły.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do przeprowadzenia programu edukacyjnego „Soki i musy – witaminy w SMART formie (rejestracja na stronie www.sokiimusy.eu, zakładka: Program edukacyjny), a także zachęcenia klas do udziału w konkursie plastycznym.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości