Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
PONIEDZIAŁEK 19 marca 2018
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego
2017-04-04   08:43:30
Sport
wielkość czcionki: A A A

   

Uczniowski Klub Sportowy KALIBER po raz kolejny zorganizował międzynarodowe zawody strzeleckie Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Frekwencja jak zwykle była duża. Wystartowało 146 zawodników, w tym ok 100 z kilku klubów z Białorusi i Litwy. Rywalizowali oni w 12 konkurencjach w wieku od młodzika do seniora. Padło wiele świetnych wyników.

Najlepsi w swoich kategoriach wystartowali w finale zawodów. Do wygrania były nie tylko puchary ale i symboliczne samochodziki - czyli wejście do Superfinału listopadowych zawodów Polish Open Kaliber 2017. To wielka szansa na walkę o nagrodę główną, prawdziwy samochód. Najlepiej tę okazję wykorzystały, wykazując się ogromnym opanowaniem dwie Kalibrowiczki: doświadczona pistoleciarka Katarzyna Bielkiewicz i młodziutka karabinierka Aleksandra Szutko.

- Ola obecnie prezentuje bardzo wysoką formę, która stale rośnie – wyjaśnia Włodzimierz Aleksiejuk - prezes UKS KALIBEER. – Jeszcze niedawno walczyła na Mistrzostwach Europy, gdzie była najlepsza z Polek. Na początku tygodnia startowała w zawodach Grand Prix Wrocławia, gdzie w konkurencji karabin trzy postawy wyrównała rekord Polski juniorek młodszych. W konkurencji karabin pneumatyczny zajęła I miejsce w finale pokonując najlepsze seniorki, w tym nasze Olimpijki. Liczymy na jej dalsze świetne starty w kolejnych zawodach.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości