Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Ruszyło głosowanie w programie LECHSTARTER!
2017-04-06   11:09:40
Miasto
wielkość czcionki: A A A

Rozpoczął się kolejny etap programu LECHSTARTER, w którym Leszek Chmielewski przygotował aż milion złotych na realizację lokalnych inicjatyw zmieniających polskie miasta – integrujących ludzi i uatrakcyjniających miejską przestrzeń. Internauci wybiorą 15 zwycięskich pomysłów, głosując na stronie www.lechstarter.pl. Województwo podlaskie reprezentują w programie cztery projekty: z Białegostoku, Suwałk i Augustowa.

W tym roku do programu LECHSTARTER zgłoszono blisko 300 pomysłów z całej Polski w ramach trzech obszarów tematycznych: Nowa miejska przestrzeń, Miejskie akcje i kooperacje, Innowacje dla miasta i ludzi. Jury w składzie: Teresa Latuszewska-Syrda z Fundacji Urban Forms, Filip Springer – reporter, fotograf, autor książek oraz Yuri Drabent – ekspert w dziedzinie nowych mediów, do następnego etapu wybrało 45 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie internautów. Codziennie aż do 8 maja będzie można głosować na wspomniane pomysły, wybierając po jednym projekcie z kategorii grantów i mikrograntów.

Teraz do mieszkańców poszczególnych miast i regionów należy decyzja, czy Leszek Chmielewski odmieni ich okolicę. O dofinansowanie w województwie podlaskim walczą 2 projekty z Białegostoku i po jednym z Augustowa i Suwałk. Ich szczegółowe opisy znajdują się na stronie lechstarter.pl. Warto się z nimi zapoznać i oddać głos na swojego faworyta:

Biała Czysta Kulturalna || rzeka dla mieszkańców (Białystok)
BezDom Kultury | wspólne dobro pomiędzy blokami (Białystok)
GRUNT TO ZABAWA! EKOPRZYSTAŃ NA SUWALSKICH BLOKACH (Suwałki)
Augustowski Uliczny GO - TEATR (Augustów)

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi już w maju. Na realizację 15 zwycięskich inicjatyw, zmieniających oblicze przestrzeni miejskiej, Leszek Chmielewski przeznaczy aż milion złotych. Pięć projektów otrzyma granty o wysokości po 100 tysięcy złotych, a dziesięć projektów – mikrogranty po 50 tysięcy złotych. Wszystkie zostaną zrealizowane do 30 września br.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości