Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Up To Date Festival ponownie nagrodzony!
2017-04-10   11:33:16
Kultura
wielkość czcionki: A A A

   

Nasz białostocki Up To Date łączący wielopłaszczyznową nowoczesną muzykę z innymi dziedzinami sztuki był już kilkunastokrotnie nagradzany i wyróżniany za program artystyczny, wkład w kulturalną ofertę Białegostoku i Podlasia oraz łamiące standardy kino promocyjne. Jest laureatem m.in.: Podlaskiej Marki Roku, Kulturalnych Gryfów, plebiscytu „Trójki” i Radiowego Domu Kultury, oraz Targów Miast i Regionów Poloniada (Best Video).

W sobotę, 8.04.2017r. podczas VII Konferencji Muzycznej Audioriver ogłoszono zwycięzców szóstej edycji MUNOLUDÓW - największego i najbardziej prestiżowego plebiscytu na polskiej scenie muzyki elektronicznej będącego corocznym podsumowaniem działań rodzimych promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli i managerów klubów oraz oczywiście artystów i DJ-ów.
Tegoroczna edycja plebiscytu wyłoniła najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny klubowej i festiwalowej w sześciu kategoriach:
- DJ/PRODUCENT 2016 – POLSKA,
- ARTYSTA/ZESPÓŁ 2016 – POLSKA,
- FESTIWAL ROKU 2016 – POLSKA,
- KLUB ROKU 2016 – POLSKA,
- EVENT ROKU 2016 – POLSKA,
- ODKRYCIE ROKU 2016 – POLSKA.

W czterech z nich znalazły się inicjatywy i twórcy związani na co dzień z Białymstokiem. O tytuł najlepszego w kategorii FESTIWAL ROKU 2016 walczyło osiem wydarzeń, które zostały nominowane na podstawie zainteresowania jakie wzbudzały u czytelników serwisu Muno.pl, wysokiego poziomu organizacji, niesamowitej atmosfery oraz oczywiście solidnych programów artystycznych.

Wśród nominowanych obok m.in.: Audioriver w Płocku, Open’er Festival w Gdyni, Enea Spring Break w Poznaniu, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Unsound w Krakowie nie tylko znalazł się Up To Date Festival w Białymtoku, ale i zajął wysokie III miejsce wśród najlepszych festiwali w Polsce ustępując takim kolosom jak Audioriver i Open’er, pokonując jednocześnie tak silne festiwalowe marki jak Tauron Nowa Muzyka czy festiwal Unsound. Białostoccy twórcy zostali docenieni także w trzech innych kategoriach: Dtekk w kategorii DJ/PRODUCENT 2016 zajął I miejsce, POZDRO TECHNO IMPACT II w kategorii EVENT ROKU 2016 znalazło się na II miejscu, a pochodzący w Białegostoku Duit w kategorii ARTYSTA/ZESPÓŁ ROKU 2016 zajął ostatecznie IV miejsce.

Zarówno Jędrzej Dondziło aka Dtekk jak i Pozdro Techo Impact są silnie związani z białostockim festiwalem. Dondziło jest jego współtwórcą i pomysłodawcą zaś Pozdro Techno Impact to formuła muzycznej imprezy wywodzącej się bezpośrednio z Up To Date Festival i powiązanej z nim wytwórni Technosoul.

W poprzednich edycjach tego plebiscytu Up To Date Festival również był doceniany przyznając mu dwukrotnie II miejsce w 2012 i 2013 roku, i dwukrotnie III miejsce pośród festiwali w Polsce w 2011 i 2014 roku.
Przed nami kolejny Up To Date Festival w Białymstoku, którego datę poznamy już niedługo. A na nim po raz kolejny obok artystów z całego świata przyciągających tysiące fanów wyszukanych muzycznych brzmień nie zabraknie lokalnych, białostockich twórców.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości