Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Graficzne wariacje w WOAK-u
2017-04-10   14:41:35
Kultura
wielkość czcionki: A A A

   

W miniony weekend odbyły się drugie warsztaty w ramach projektu „Eko-kulturalni”. Tym razem uczestnicy zajęć skupiali się na grafice i takich jej technikach jak frotaż, monotypia, pieczątki czy odbitki. – Zaproponowałam techniki graficzne wykorzystujące niepotrzebne materiały, na przykład skrawki tkanin, koronki, tektury i inne fakturalne przedmioty – wyjaśnia prowadząca Marta Muszyńska-Józefowicz z Liceum Plastycznego w Supraślu. – W większości to techniki niepotrzebujące specjalistycznego warsztatu graficznego, które dają możliwość tworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych prac w dużej mierze opartych na przypadku.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Eko-kulturalni” realizowanego przez WOAK we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Cel projektu to między innymi działania z zakresu edukacji ekologicznej oraz promowanie selektywnej zbiórki i segregacji odpadów poprzez wydarzenia artystyczne i animacyjne z zakresu plastyki.

Podczas spotkań tematycznych w ramach projektu można nauczyć się, jak twórczo wykorzystać rzeczy niepotrzebne, zniszczone oraz surowce wtórne poprzez przekształcanie ich w coś funkcjonalnego. – Warsztaty mają na celu zainspirowanie nauczycieli i instruktorów z ośrodków kultury z naszego województwa do kreatywnych zajęć wykorzystujących zbędne, często niepotrzebne materiały. To świetna okazja do poszerzenia własnych umiejętności i poznania ciekawych technik eksperymentalnych do wykorzystania we własnej pracy – mówi Krystyna Kunicka, kierownik Działu Sztuk Plastycznych WOAK.

Uczestnicy kolejnych eko-kulturalnych warsztatów między innymi nauczą się rzeźbić, zbudują proste instrumenty muzyczne, przygotują animację poklatkową i spektakl teatralny, a wszystko pod okiem profesjonalnych prowadzących z naszego województwa. Zajęcia w ramach projektu będą realizowane do września 2017.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości