Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
ŻUBROFFKA on TOUR - TRUST ME!
2017-06-05   13:16:48
Kultura
wielkość czcionki: A A A

ŻUBROFFKA on TOUR to akcja filmowa, podczas której Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, prezentuje najciekawsze i najbardziej intrygujące pozycje kinematografii krótkometrażowej na specjalnych pokazach w Polsce i na świecie. Rok 2017 to pokazy filmowe oraz spotkania z publicznością w Bratysławie, Kijowie oraz Berlinie. Kolejne miejsce to Wiedeń i rozpoczęcie realizacji projektu TRUST ME ( ZAUFAJ MI).

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, przy współpracy z festiwalami filmowymi w Szwecji (Uppsala International Short Film Festival ) i Austrii (VIS Vienna Shorts), w ramach projektu ZAUFAJ MI (TRUST ME) zapyta publiczność o zaufanie.

Zaufanie jest podstawowym pojęciem, decydującym o relacjach międzyludzkich, zarówno prywatnych, jak i społecznych. Jest też znaczącym i często używanym terminem w dzisiejszym świecie. Według kuratorów i koordynatorów filmowych, którzy przygotowali trzy specjalne programy filmowe i dyskusje, międzynarodowy projekt ma na celu zwrócenie uwagi na narastający problem braku zaufania, bo u jego źródeł leży przyczyna wielu innych problemów i kryzysów dzisiejszego świata.

Programy filmowe skupiają się na temacie ZAUFANIA, a w zasadzie jego utraty wobec decydentów, elit i massmediów w Europie, którzy przestali być wiarygodni. W czasach dużej popularności ekstremizmów i szaleństwa medialnego, połączonego z brakiem rzetelnego systemu informacji, ludzie przestają wierzyć sobie nawzajem.
Powstaje pytanie: jak i komu można ufać?

Spróbujemy przeanalizować i omówić kondycję zaufania i jego braku na przykładzie prezentowanych filmów, patrząc na to, w jaki sposób podchodzą do tematu filmowcy z całego świata. Pokazy i spotkania odbędą się w Wiedniu (czerwiec), Uppsali (październik) i Białymstoku (grudzień), podczas odbywających się tam festiwali.

Tematy poszczególnych selekcji dotyczących projektu ZAUFAJ MI:
- Fake news. Podrabianie rzeczywistości
- Pokolenia. Na rozdrożach
- (Anty)autorytet: (Roz)czarowanie & (Nie)posłuszeństwo

Program przygotowany przez Festiwal Żubroffka - ZAUFAJ MI: Pokolenia. Na rozdrożach

Każde pokolenie rozumie świat na swój sposób - szczególnie młodsze generacje pragną dużych zmian. Dążenie do zmian i możliwość ich wprowadzania jest dokładnie tym, co czyni świat ekscytującym miejscem. Jest także jednak przyczyną wielu pytań i problemów do przedyskutowania, ale rzadko dostarcza prostych odpowiedzi.
Filmy wybrane do programu ilustrują różnice międzypokoleniowe dotyczące kluczowych spraw rządzących naszym życiem i pokazują, że ostatecznie to zaufanie decyduje o możliwości rozmowy, wzajemnego zrozumienia lub też - co jest najtrudniejsze - zmianie.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości