Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Białystok gotowy na Brave Kids – początek w weekend.
2017-06-14   11:09:02
Miasto
wielkość czcionki: A A A

   

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata, parady to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Białymstoku. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

Już w sobotę 17 czerwca do Białegostoku przyjadą uzdolnione dzieci z Gruzji, Litwy i Słowacji. Przez dwa tygodnie wraz z uczestnikami z Podlasia będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. Przez pierwsze dwa tygodnie młodzi artyści będą mieszkać u białostockich rodzin. - Nie możemy się już doczekać młodych artystów – mówi Łukasz Szczepański, organizator Brave Kids w Białymstoku. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Uczestników Brave Kids łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. W tym roku do Białegostoku przyjadą m.in. romskie dzieci ze słowackiej grupy prowadzonej Fundację Good Romani Fairy Kesaj, gruzińska formacja Zahessi 5, której członkowie grają na tradycyjnych narodowych instrumentach oraz Zespół Folklorystyczny Seltinis z Litwy. Dołączy do nich również polski zespół Rideto z Domu Dziecka w Krasnem.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

18 czerwca – piknik integracyjny, Dom Dziecka w Krasnem
19 czerwca, godz. 18:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids, Dom Dziecka w Krasnem
19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu - Dom Dziecka w Krasnem (19-23.06), Uniwersyteckie Centrum Kultury, Bialystok, ul. Ciołkowskiego 1 (26-30.06)
26 - 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących
30 czerwca, godz. 18:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids – Uniwersyteckie Centrum Kultury, Białystok, ul. Ciołkowskiego 1

Po dwóch tygodniach spędzonych w Białymstoku „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu, którzy przyjadą tam z pozostałych miast, będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Z powodu dużego zainteresowania publiczności, w tym roku dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17:00 i 19:00.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są już w sprzedaży i można je nabywać online na stronie Ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. Bilety będzie można nabyć również przed spektaklami w kasach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Środki zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem ponad 130 dzieci podczas drugiego etapu tegorocznej edycji projektu.

Organizatorami Brave Kids w Białymstoku są: Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK oraz Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal.

Wciąż jeszcze poszukiwane są rodziny z Białegostoku, które zechciałyby ugościć młodych artystów w swoich domach. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do koordynatora projektu:

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości