Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Aleksandra Szutko Mistrzynią Polski Kobiet w strzelectwie sportowym
2017-07-14   16:30:48
Sport
wielkość czcionki: A A A

   

Uczniowski Klub Sportowy Kaliber rozpoczął najgorętszy sezon w roku. W ciągu kilku najbliższych tygodni rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Na początek na obiektach przygotowań olimpijskich we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Wielkim odkryciem tych zawodów okazała się Białostoczanka Aleksandra Szutko. W najtrudniejszej konkurencji „trzy postawy” zdobyła złoty medal !

Pomimo dużych problemów z bronią oraz silnym wiatrem utrudniającym strzelanie dostała się do finału z trzecim wynikiem. W finale była tak dobra, że pokonała wszystkie seniorki i z wynikiem 456,3 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek. Na drugim miejscu podium stanęła wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Sylwia Bogacka, a 3 miejsce zajęła wielokrotna olimpijka Agnieszka Nagay.

Drugi dzień zawodów był równie wietrzny i bogaty w wydarzenia. Bardzo ciężkie warunki pogodowe sprawiły, ze nawet dużo bardziej doświadczone zawodniczki miały problemy ze strzelaniem dziesiątek. Ola poradziła sobie bardzo dobrze, co pozwoliło jej wywalczyć wicemistrzostwo Polski. Musiała uznać wyższość tylko Agnieszki Nagay.

Tak więc złoty i srebrny medal zawodniczki, która jest jeszcze juniorką młodszą jest ogromnym sukcesem. Liczymy na jej dobre wyniki na Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i na odbywających się w lipcu w Baku Mistrzostwach Europy.

Sukces wśród mężczyzn odniosła też drużyna Kalibrowiczów w składzie: Piotr Pacuk, Adam Kuczyński i Paweł Porwisiak. Zdobyli 2 brązowe medale w konkurencji „trzy postawy” i karabin dowolny leżąc.

Trzymamy wszyscy kciuki za kolejne sukcesy Białostoczan w następnych zawodach !

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości