Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
W Choroszczy razem sadzimy kwiaty!
2017-07-14   18:09:17
Miasto
wielkość czcionki: A A A

   

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zaprasza wszystkich miłośników roślin na wspólną akcję sadzenia kwiatów. Spotykamy się 22 lipca br. o godz. 15.00 na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Choroszczy. Zapraszamy!

Choroska akcja ma na celu dbanie o zieleń oraz upiększanie okolicy. Promuje też zdrowy tryb życia oraz ekologię. Wpisuje się w światowy trend społeczny – urban gardening, którego główną ideą jest uprawianie różnego rodzaju roślin w przestrzeni miejskiej, ale także edukacja najmłodszych oraz nawiązywanie więzi społecznych, wspólne poprawianie jakości przestrzeni miejskich i relacji międzyludzkich.

Wspólne sadzenie kwiatów w Choroszczy jest pierwszą miejską inicjatywą tego typu i wierzymy, że pozwoli na umocnienie więzi: rodzinnych, sąsiedzkich i wspólnotowych; będzie oryginalną ofertą wspólnego spędzenia czasu z dala od typowych aktywności, ale przede wszystkim z dala od destrukcyjnych zachowań, także tych powodowanych przez alkohol i inne używki. Dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli razem, poprzez wspólną nieciężką pracę, edukować się w dziedzinie estetyki przestrzeni miejskiej oraz ekologii.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w akcji, organizatorzy zapewniają niespodziankę: sadzonki kwiatów, które można będzie posadzić we własnym ogródku.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz”.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości