Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
ŚRODA 21 lutego 2018
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Produkcja polskiego Photona ruszy na Stadionie Miejskim w Białymstoku!
2017-08-17   19:02:34
Miasto
wielkość czcionki: A A A

   

Tego jeszcze nie było! Produkcja polskiego Photona – pierwszego na świecie robota, który rozwija się razem z dzieckiem – ruszy na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

Białostocka firma Photon Entertainment podpisała w 16 sierpnia umowę ze Stadionem Miejskim w Białymstoku. To właśnie na tym obiekcie rozpocznie się produkcja długo wyczekiwanego robota Photon – polskiego robota (dodajmy, pierwszego na świecie), który rozwija się razem z dzieckiem. Jest to ewenement na skalę światową. Na żadnym innym stadionie sportowym na świecie nie powstawała nowa technologia.

Photon jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obecnie polskich startupów. Ich działania mogą inspirować. Pokazują nie tylko, że przy dzisiejszych możliwościach technologii ogranicza nas już tylko wyobraźnia, ale również przecierają szlaki, o których istnieniu inni nie mieli pojęcia.

Za nami bardzo długa i wyboista droga podczas, której mocno dopracowaliśmy produkt. Przez ostatnie miesiące Photona przetestowało łącznie ponad 3000 dzieci. Jesteśmy dumni, że udało nam się to wszystko przejść i możemy uruchomić produkcję w tak magicznym miejscu jakim jest stadion. I to w dodatku naszym rodzinnym mieście.” – mówi Marcin Joka współtwórca Photona.

Białostocki Stadion robi kolejny krok otwierając się na nowe formy działalności i współpracy. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt jest niesamowitym i dobry miejscem do prowadzenia biznesu. W naszym mieście to nowość, ale trzeba pamiętać, że jest to częsta praktyka na innych obiektach tego typu w Polsce. Przykładem miejsca, w którym można prowadzić różnorodne formy działalności i promującym start`up-y jest stadion Narodowy w Warszawie.

Podpisanie umowy z firmą Photon Entertainment to wielki sukces dla Stadionu. Jesteśmy dumni, że tak innowacyjna i niesamowicie kreatywna idea będzie realizowana właśnie w przestrzeniach naszego obiektu i liczymy, że będzie to współpraca długofalowa. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe formy działalności i wsparcia zwłaszcza młodych ludzi, którzy działają z pasją. Jest to w zasadzie kontynuacja współpracy, ponieważ na otwarciu Stadionu gościliśmy łazik, którego współtwórcą byli założyciele firmy Photon Entertainment. Życzymy powodzenia w realizacji celów oraz kolejnych tak doskonałych idei! – mówi Prezes Spółki Stadion Miejski, Adam Popławski.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości