Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
NIEDZIELA 25 lutego 2018
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Polsko-Rosyjska wymiana strzeleckiej młodzieży
2017-08-23   20:50:51
Miasto
wielkość czcionki: A A A

   

Uczniowski Klub Sportowy Kaliber organizuje wzajemną współpracę z młodzieżą z wielu krajów. Tym razem realizował projekt z klubem DOSAAF z Kaliningradu. Dzięki dofinansowaniu z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz współpracy z miastem Białystok młodzież polska i rosyjska mogła wzajemnie się poznawać, budować nowe relacje, uczyć się tolerancji.

Najpierw w lipcu grupa zawodników z Kaliningradu pod opieką trenerów przyjechała do Polski. Wspólnie z naszymi zawodnikami zorganizowali zawody strzeleckie wykorzystując nowoczesne tarcze elektroniczne, niedawno zakupione przez Kaliber. Młodzież uczyła się od siebie nawzajem, zdobywała nowe umiejętności, odkrywała swoje talenty organizatorskie. Główny temat projektu to „Innowacyjny świat - jak nowoczesne technologie zmieniają życie młodych ludzi”. Dzięki dodatkowo zorganizowanym zajęciom i zwiedzaniu Białegostoku uczestnicy projektu poznawali również historię i kulturę naszego miasta. Wycieczka zabytkowym „ogórkiem” była dodatkową atrakcją dla wszystkich.

W sierpniu obie grupy młodzieży spotkały się w Kaliningradzie. Zwiedziliśmy strzelnicę, rozegraliśmy turniej strzelecki, mogliśmy postrzelać z broni z okresu II wojny światowej. Mieliśmy świetną okazję, żeby poznać miasto, jego historię i zabytki. Wszystkim najbardziej podobało się zwiedzanie Muzeum Bursztynu i wnętrza łodzi podwodnej.

Projekt był efektem wcześniejszej współpracy naszych klubów i pozwolił młodym ludziom poznać się, współpracować, przełamywać stereotypy. Jest to doskonały przykład na to, jak międzynarodowe inicjatywy młodzieżowe mogą wpływać na rozwój organizacji oraz jej członków. Liczymy na to, że w przyszłości będziemy mogli kontynuować współpracę i dalej ją rozwijać.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości