Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
NIEDZIELA 25 lutego 2018
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Torfowy DrTusz Białystok wicemistrzem piłki błotnej!
2017-09-12   09:50:27
Sport
wielkość czcionki: A A A

   

W miniony weekend rozegrały się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. Tym razem drużyny z całego kraju spotkały się nad Zalewem Żary w miejscowości Biszcza. Białostocki zespół – Torfowy DrTusz Białystok – wrócił do domu z wicemistrzowskim tytułem.

Spotkanie miłośników tej wyjątkowo ekstremalnej odmiany sportu odbyło się po raz siódmy. W tym roku teamy zawodników z różnych zakątków kraju spotkały się nad Zalewem Żary w miejscowości Biszcza (powiat biłgorajski). Torfowy DrTusz Białystok również brał udział w zmaganiach.

Rozgrywki odbywały się w systemie ligowym, czyli „każdy z każdym”. Każda z drużyn musiała wystawić 6-osobowy skład. Jedna połowa meczu na błotnym boisku trwała 10 minut. Zwycięskim tytułem mógł cieszyć się ten klub, który na koniec uzyskał najlepszy rezultat. Tym razem tytuł championa przypadł kopaczom z OSP Kargów. Torfowy DrTusz z wynikiem 3 remisów i 1 wygranej musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Piłka błotna to coraz bardziej popularna odmiana footballu, która przyciąga ludzi ceniących dobrą zabawę. Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywki odbywają się na błotnistych boiskach. Zasady gry są bardzo podobne, jednak zastąpienie murawy błotem czyni zmagania o wiele bardziej emocjonującymi i trudniejszymi.

Wicemistrzowski tytuł Torfowy DrTusz Białystok może uznać za swój kolejny sukces. Białostocka drużyna, wspierana przez firmę DrTusz, w 2015 roku podczas oficjalnych Mistrzostw Świata w Turcji zajęła najwyższy stopień podium i przywiozła do Białegostoku złoto. Nasi skąpani w błocie piłkarze nie osiadają na laurach. Wciąż trenują i podejmują działania na rzecz promocji tej wciąż niszowej dyscypliny w Polsce.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości