Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 24 marca 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Gdzie warto kupować materiały budowlane?
2018-02-19   14:32:50
Region
wielkość czcionki: A A A

   

Sklepów, w których bez trudu można kupić materiały budowlane w dzisiejszych czasach nie brakuje. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy markety budowlane będą w stanie zagwarantować ich jakość. Niestety w tej kwestii różnie bywa, takie sklepy nastawione są na ilość nie na jakość, dlatego chcąc nabyć materiały najlepszych producentów, którzy zagwarantują solidność swoich wyrobów lepiej nabywać je w sprawdzonych punktach.

Tanie materiały budowlane - czy warto?

Niestety co tanie często okazuje się drogie. Kupując materiały po niższych cenach ich jakość na pewno pozostawi wiele do życzenia. Szybko ulegną wyeksploatowaniu co w konieczności spowoduje przymus zakupu kolejnych czyli znów trzeba będzie szerzej otworzyć portfel. Oczywiście nie wszystkie tańsze materiały budowlane nie są warte zainteresowania, bo mniejsza cena często jest spowodowana promocją czy wyprzedażą. W rzeczywistości jednak czasem lepiej dopłacić i nabyć materiały z górnej półki, by zyskać pewność, że faktycznie będą solidne i trwałe.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w materiały budowlane?

Marketów budowlanych nie brakuje, w każdym większym mieście jest ich po kilka, jednak nie zawsze oferują dobrą jakość materiałów. By nie stracić, lepiej nabywać je w sprawdzonych punktach sprzedażowych takich jak sieć hurtowni ELGROM http://www.elgrom.pl/, gdzie oferowane są najwyższej jakości materiały pochodzące tylko od wiodących producentów (Atlas, Bolix, Dekoral, Leier, Kreisel, Isover, Saint Gobain, Weber, Beckers, Knauf, Selena i wiele innych). Szukając sprawdzonego składu budowlanego warto też przeglądnąć oferty internetowych sklepów, które w tej kwestii również mają wiele do zaoferowania.

Jaka cena taka jakość

Kupując potrzebne materiały budowlane po niskich cenach należy spodziewać się jakości adekwatnej do ceny. Inwestując tylko w najlepsze materiały można mieć pewność, że produkt będzie pełnowartościowy, a jego parametry zgodne z wytycznymi. Owszem kuszenie się na tańsze materiały jest też dobrym pomysłem, ale tylko wtedy gdy mają pełnić funkcję czasową. Niestety wiele osób sugeruje się właśnie ceną, a nie jakością, dlatego płaci podwójnie. Lepiej zaoszczędzić i zainwestować raz a konkretnie. Producentów materiałów budowlanych obecnie nie brakuje, więc na pewno uda się wybrać potrzebne produkty z gwarancją, że będą służyły wiele lat. Tańsze materiały są gorsze jakościowo

Tanie nie zawsze oznacza gorsze. Ten fakt warto mieć również na uwadze. Często o cenie materiałów budowlanych nie decyduje ich jakość, tylko marka, należy więc dokładnie sprawdzać, czy faktycznie opłaca się je kupować. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup materiałów objętych promocją, uda się wtedy zaoszczędzić kilka groszy. Można również gromadzić materiały zimową porą, w tym czasie wiele produktów jest tańszych, więc opłaca się je nabyć. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic za darmo, dlatego nie należy spodziewać się, że kupując pustaki, czy zaprawy budowlane otrzyma się je za półdarmo. Obecnie materiały budowlane są drogie, zwłaszcza znanych i cenionych producentów, dlatego szersze otwarcie portfela okaże się nieuniknione.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości