Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
CZWARTEK 19 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
10K Run Series zadebiutuje w Białymstoku!
2018-03-15   09:12:04
Region
wielkość czcionki: A A A

   

W sierpniu w Białymstoku odbędzie się nowa impreza dla biegaczy – 10K Run Series 2018. To wyjątkowe wydarzenie biegowe realizowane będzie w ramach popularnego cyklu triathlonowego Elemental Tri Series. Amatorzy biegania będą mieli możliwość rywalizacji na atestowanej przez PZLA trasie, na dystansie 10 km.

W zeszłym roku imprezy biegowe towarzyszące zawodom z cyklu Elemental Tri Series rozgrywane były w Olsztynie i Blachowni k. Częstochowy. W tym roku przyszedł czas również na Białystok. Oprócz udziału w zawodach triathlonowych organizator cyklu Elemental Tri Series, firma Labosport Polska, daje biegaczom możliwość do zmierzenia się na trasie 10 km. W biegu na tym dystansie, może wziąć udział każdy bez względu na stopień zaawansowania, a jedynym warunkiem jest ukończenie 16 roku życia! Bieg rozpocznie się o godzinie 9:00, tuż przed zawodami triathlonowymi. Poza zawodami dla dorosłych rozegrane zostaną wyścigi dla najmłodszych w ramach Elemental Kids na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

Atestowana trasa zawodów 10K Run Series Białystok 2018 prowadzić będzie między innymi ulicami: Plażową, Świętego Proroka Eliasza, Jacka Kuronia i Franciszka Karpińskiego. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Plażowej.

„10K Run Series to propozycja dla osób, które preferują imprezy biegowe i z różnych powodów nie startują w triathlonie. Trasa zawodów jest szybka i atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na jej pokonanie biegacze będą mieli limit 1 h 30 min. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w pozostałych lokalizacjach cyklu - impreza 10K Run Series na stałe wpisze się w kalendarz biegowy w Białymstoku – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Bardzo dobra organizacja, szeroka i szybka trasa oraz brak ścisku podczas pokonywania kolejnych kilometrów, to atuty tego biegu, który z pewnością przypadną startującym do gustu. Wszyscy zawodnicy będą mogli poczuć swobodę podczas zawodów, a jednocześnie będzie im towarzyszył nieodłączny duch sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Zeszłoroczne edycje 10K Run Series w Olsztynie i Blachowni spotkały się ze sporym zainteresowaniem wśród biegaczy. Dużą grupę zawodników stanowili kibice triathlonistów, dla których udział w zawodach biegowych jest także okazją do aktywnego spędzenia czasu podczas Elemental Tri Series.

Zapisy na zawody 10K Run Series Białystok rozpoczną się w poniedziałek 12 marca 2018 r. o godzinie 12:00 i prowadzone będą za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl/.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości