Wiadomości Białystok - Miejski Portal Informacyjny Białystok
SOBOTA 21 kwietnia 2018
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Od kwietnia znów pojedziemy BiKeRem
2018-03-21   10:49:09
Region
wielkość czcionki: A A A

1 kwietnia, w niedzielę wielkanocną, rozpocznie się piąty sezon BiKeRa. W tym roku dostępne będą aż 654 rowery i 62 stacje wypożyczeń. To dzięki zaplanowanej przez miasto rozbudowie systemu o 2 kolejne stacje oraz współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN, w ramach której w tym sezonie na stacjach Koncernu w Białymstoku powstanie 6 stacji rowerowych.

''BiKeR to system, który wciąż się rozrasta. Rośnie liczba stacji, rowerów, rośnie też liczba użytkowników. Korzysta z niego już niemal 60 tysięcy osób. Ubiegły sezon był rekordowy. Mam nadzieję, że ten będzie równie dobry'' – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu BiKeR. W sumie w tym roku BiKeR powiększy się o 8 nowych stacji rowerowych i 80 rowerów. Dwie stacje, 42 Pułku Piechoty / Zacisze Dolistówka i Al. Konstytucji 3 Maja / Studzienna, zostaną uruchomione z inicjatywy Urzędu Miasta. O ich lokalizacjach zadecydowali sami mieszkańcy. 6 kolejnych stacji rowerowych zostanie uruchomionych na stacjach PKN ORLEN: ul. Sikorskiego 35, ul. 1000-Lecia PP 11A, ul. Ks. Suchowolca 12, ul. Kawaleryjska 27, ul. Baranowicka 42 i ul. Generała Stanisława Maczka 47.

„Białystok to jedno z sześciu miast, w których współpracujemy z PKN ORLEN” – mówi Tomasz Wojtkiewicz. „Nasz partner zyskuje dzięki temu nową platformę komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, a mieszkańcy Białegostoku zyskują jeszcze więcej stacji wypożyczeń i rowerów.” Nowe stacje będą elementem systemu BiKeR i będzie można z nich korzystać na tych samych zasadach.

Konta użytkowników systemu pozostają aktywne. Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z systemu BiKeR, powinny się zarejestrować poprzez stronę internetową. Po wpłaceniu 10 złotych, z których finansowane będą przyszłe wypożyczenia i aktywacji konta, można już korzystać z rowerów. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Klienci Białostockiej Komunikacji Miejskiej, którzy identyfikują się przy terminalu za pomocą karty BKM z zakodowanym i ważnym biletem mogą skorzystać z preferencyjnego cennika, który obejmuje aż 30 minut bezpłatnego wypożyczenia. Po przekroczeniu tego czasu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem (od złotówki za pierwszą godzinę).

Samo wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony lub korzystając z zamontowanego przy każdej stacji dotykowego terminala. Wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

System BiKeR obejmuje swym zasięgiem nie tylko miasto Białystok, ale również po dwie stacje w Choroszczy i gminie Juchnowiec Kościelny. Jednorazowa rejestracja w systemie BiKeR umożliwia korzystanie z rowerów Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, czy w Berlinie.

autor: Bstok.pl

ShareFotoreportaże
 • Lowlanders vs Sharks
  Lowlanders vs Sharks
   Juwenalia 2016 dzień 3
  Juwenalia 2016 dzień 3
   Juwenalia 2016 dzień 2
  Juwenalia 2016 dzień 2
 • Juwenalia 2016 dzień 1
  Juwenalia 2016 dzień 1
   Mistrzostwa Polski w Fitness
  Mistrzostwa Polski w Fitness
   Lowlanders vs Eagles
  Lowlanders vs Eagles
 • Klezmafour
  Klezmafour
   Koncert Gorana Bregovica
  Koncert Gorana Bregovica
   Dzien Pary Młodej
  Dzien Pary Młodej
Przegląd wiadomości