2017-08-10  22:42:28,  Złoty i brązowy medal białostockich szachistów na Mistrzostwach Polski

Złoty i brązowy medal białostockich szachistów na Mistrzostwach Polski
autor: Bstok.plW zakończonych 8 sierpnia we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich, podopieczny Szkółki Szachowej w Białymstoku, reprezentujący MUKS Stoczek 45 Białystok Krzysztof Wojtacha został Mistrzem Polski do lat 8.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Krzysiek ma 7 lat, zaś w drodze po tytuł walczył z rok starszymi przeciwnikami. Uzyskał imponujący, budzący podziw całej szachowej Polski wynik 11 zwycięstw w 11 partiach. To niezwykle rzadkie wydarzenie, zwłaszcza dla zawodnika z "młodszego rocznika". To drugi mistrzowski tytuł Krzyśka w tym roku. W czerwcu zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski do lat 7, jest więc aktualnie podwójnym szachowym Mistrzem Polski.

W grupie dziewcząt do lat 10 brązowy medal wywalczyła 9-letnia Klara Szczotka, także podopieczna Szkółki Szachowej. To już trzeci ogólnopolski sukces Klary. W 2016 roku zdobyła brązowy medal w szachach klasycznych i srebrny w błyskawicznych do lat 8. Oboje pracują aktualnie pod okiem trenera Rafała Roszkowskiego.