2017-11-28  22:01:38

Nadchodzi ŻUBROFFKA
autor: Bstok.pl12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku w Białymstoku i na Podlasiu.
Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy!

ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem. W programie ma mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów na pokaz których wstęp będzie bezpłatny. Filmy oceni międzynarodowe Jury, w skład którego wejdą m.in. nagrodzeni Złotą Palmą w Cannes, Qiu Yang (Chiny) i Marian Crisan (Rumunia).

Inauguracja Festiwalu - jak zawsze - zapowiada się efektownie! Niemiecki producent Christian Löffler zagra na żywo do awangardowego dokumentu "Berlin: Symfonia wielkiego miasta" Walthera Ruttmanna. Artysta, który z powodzeniem łączy „melancholię z euforią”, zilustruje muzycznie eksperymentalny, poetycki portret metropolii, co zapowiada bardzo interesujące i nowatorskie studium dynamiki miasta, ruchu i rytmu!

Festiwal zrealizowany z dotacji MIASTA BIAŁEGOSTOKU oraz dzięki wsparciu POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ.

Organizator: BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”.