2018-01-03  21:09:05

W BPN-T kodują najmłodsi – zapisy na kursy z programowania
autor: Bstok.plFerie świąteczne, ferie zimowe… A co potem? Następny semestr szkolny może być dobrą okazją do zdobycia nowych umiejętności! Wystartowały zapisy na kolejną edycję kursów programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz WOW SCHOOL. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2018 roku, a w ofercie nowości: kurs App & Game Development w Pythonie oraz VR Development z JS i Unity.
Celem kursów jest nie tylko nauka programowania - zajęcia rozwijają umiejętności logicznego myślenia, kształtują postawy przedsiębiorcze, zapoznają młodych ludzi z nowymi technologiami oraz uczą prezentować własne pomysły.

Warsztaty z programowania poprowadzą doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów. Skierowane są do dzieci w wieku 8 -12 lat oraz nastolatków od 13 do 16 roku życia.

Semestr wiosenny rozpocznie się w lutym 2018 roku. Zajęcia będą odbywać raz w tygodniu, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Planowanych jest 12 spotkań, po 90 minut każde.

Kursy dostępne w semestrze wiosennym

App & Game Development w Pythonie - 10-13 lat, poziom podstawowy
Nauczane technologie: Python
W trakcie kursu uczniowie dowiedzą się jakie są zalety języka Python oraz jak go wykorzystać i przekuć w pełni funkcjonalne rozgrywki komputerowe. Poznają przy tym jak wygląda proces tworzenia produktu w postaci aplikacji / gry komputerowej: od etapu projektowania, aż do momentu spędzania czasu przy stworzonej przez siebie rozgrywce. Dodatkowo zdobyta wiedza przyda się też poza zajęciami, np. celem sprawniejszego radzenia sobie z pracami domowymi, bądź w walce z niebezpieczeństwami czyhającymi w Sieci.

Scratch - animacje i gry - 8-12 lat, poziom podstawowy
Nauczane technologie: Scratch

Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Uczniowie zaczną kurs od nauki robienia prostych animacji. W czasie kolejnych spotkań wymyślają i kreują interaktywne historyjki obrazkowe, proste gry czy klipy muzyczne. Na zajęciach omówione zostaną wszystkie etapy pracy ze Scratch: od założenia projektu, poprzez dzielnie się nim z innymi, do tworzenia animacji i gier.

Uczę się mówić w wielu językach - 8-12 lat, poziom podstawowy
Nauczane technologie: Scratch, Kodu, MIT App Inventor, Gamefroot i inne.
Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki kurs programowania wybrać dla swojego dziecka i chcesz, aby samo spróbowało różnych opcji i dokonało wyboru, kurs ten jest najlepszym rozwiązaniem. Twoje dziecko będzie miało możliwość zapoznania się z arkanami programowania odkrywanymi za pomocą różnych technologii, narzędzi i kierunków dalszego rozwoju. Wykorzystując najciekawsze scenariusze z zajęć prowadzonych w wyspecjalizowanych kursach, przygotowano zbiorczy kurs przekrojowy, który wprowadzi uczniów w świat programowania. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się tworzyć dwuwymiarowe gry i aplikacje, gry działające w świecie 3D czy chociażby aplikacje mobilne, które można uruchamiać na telefonach i tabletach. Nie zabraknie również nauki języka angielskiego, który pojawia się w interfejsach niektórych programów. A poza wiedzą techniczną, uczniowie zdobędą również wiedzę z zakresu logicznego myślenia, sprawnego i zwinnego radzenia sobie z problemami oraz procesów towarzyszących takiemu przedsięwzięciu jak budowa gry komputerowej od podstaw.

VR Development z JS i Unity - 13-16 lat, poziom średniozaawansowany
Nauczane technologie: Javascript, C#, Unity VR

Wirtualna rzeczywistość to już nie fikcja - to teraźniejszość (i niewątpliwie przyszłość). W trakcie kursu uczniowie nauczą się jak ją stworzyć. Z wykorzystaniem znanych i niesamowicie popularnych technologii tj. język programowania Javascript oraz C# i środowisko Unity, zaprojektują różnego rodzaju sceny i rozgrywki, które przeniosą ich – fizycznie oraz mentalnie - w świat trójwymiarowej fikcji.

Game Development z C# i Unity - 13-16 lat, poziom podstawowy
Nauczane technologie: C#, Unity

W trakcie kursu uczestnicy nauczą się jak zaprojektować i zbudować własną wieloplatformową grę, wykorzystując bardzo popularny i niesamowicie funkcjonalny silnik do tworzenia gier - Unity. Silnik ten wykorzystywany jest m.in. przy tworzeniu i rozwoju takich gier jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity. Kurs pokrywa zarówno tematy projektowania interfejsów gier, programowanie scenariuszy i mechaniki z wykorzystaniem języka programowania C# oraz wdrożenia i uruchomienia gier na różnych platformach i urządzeniach tj. smartfon, tablet, laptop czy nawet telewizor.

Aplikacje Internetowe - HTML, CSS i JS bez tajemnic - 13-16 lat, poziom podstawowy
Nauczane technologie: HTML, CSS, JS, Umbraco, Wordpress

Kurs ten otwiera drzwi do świata Internetu widzianego oczami jego twórców. W trakcie kursu uczniowie poznają język znaczników HTML, podstawy arkuszów styli CSS oraz podstawy języka Javascript, bez których to działanie i tworzenie nowoczesnych witryn WWW byłoby niemożliwe. Uruchomią również swoje pierwsze, w pełni działające serwisy internetowe wykorzystujące systemy do zarządzania treścią (Umbraco oraz Wordpress) – i to z wykorzystaniem najnowszych technologii i serwerów działających w Chmurze.

Nie wiesz jaki kurs wybrać, bądź masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z instruktorami z WOW School pod telefonem +48 575 889 993, lub mailem pod adresem kontakt@wowschool.pl.